Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na Vánoce  - změna, úkoly dám, ale ne příliš,  je potřeba opakovat a procvičovat - viz rubriky ČEŠTINA, MATEMATIKA, ANGLIČTINA. Chápu, že děti budou u babiček a na horách.

POZOR - všechny úkoly jsou uváděny v jednotlivých rubrikách (Matematika, Angličtina, Čeština)

Pravidla pro domácí úkoly

Protože jsou pořád problémy s domácími úkoly, rozhodla jsem se pro určení jistých pravidel, která snad vnesou jasno a  ukončí tyto problémy. Následující řádky jsou určeny především rodičům.

  • děti si budou samy brát ze skříňky ve třídě domácí sešity (tohle už vědí téměř od září)
  • děti si vždy zapíší znění domácího úkolu do notýsku
  • nelze se spoléhat na internet - je to jen pomůcka, ale ani mně se vždy nepodaří včas úkoly zadat na web stránku, i když se o to snažím
  • naopak: kdykoli se mne děti mohou zeptat ve škole (pokud úkoly nejsou na nástěnce), můžete mi volat na mobil, posílat SMS nebo mailovat. To vše je možné a já vždy odpovím.
  • děti mají ve Školním řádu uvedenou povinnost  doplnit si látku - pokud chybí nějaký den ve škole a úkol je až na další týden, musí si to zjistit. Omluva se dá přijmout pouze v případě, že žák chybí v pátek a nemá v pondělí úkol nebo chybí např. v pondělí a na úterý nemá úkol a dále v případě dlouhodobé absence (např. 1 týden)
  • domácí úkoly děti samy odevzdávají ve třídě na určené místo (služba již není zavedena)
  • nedonesený úkol je hodnocen 5
  • vše se ale dá řešit, pokud mi včas napíšete nebo zavoláte. Nechci nijak děti poškozovat, pouze žádám nějaké dodržování pravidel.

Upřesnění pro omluvení za nepřinesený DÚ:

1) Pokud žák chybí např. v pátek a nemá úkol na pondělí, lze to omluvit. Zadání ze čtvrtka, kdy ve škole byl, se ale nepromíjí a žák obdrží za nepřinesený úkol 5.

2) Ráda bych umožnila dětem, které úkol nepřinesou bez vlastní viny, aby měly možnost omluvy.  Jsou to případy, kdy jste něco nechali na chatě nebo u příbuzných, sourozenec roztrhal úkol (případně domácí mazlíček), nešel elektrický proud atd. Zni to možná legračně, ale jsem ochotna to omluvit, pokud žák přinese omluvenku od rodičů a nebude se to příliš často opakovat.

3) Jinak jsou děti povinny si jakýmkoli způsobem zadání úkolů zjistit. Snažím se dávat informace na net, ale někdy to nestihnu. Naopak maily si otvírám každý den i několikrát, takže lze se zeptat na úkol i tímto způsobem. Věřte, že se zlobit nebudu, naopak ochotně odpovím.